Twitter LinkedIn RSS Mail
Kontakt
x
KRING & Co. A/S
Ragnagade 7
2100 København Ø
Telefon: +45 7026 0755

Rutevejledning info@kring.com
Er du i særklasse?
x
Vi søger altid kvalificerede kolleger og samarbejdspartnere til vores kompetente team. Kan du svare ja til følgende spørgsmål, så klik ”JA” herunder og læs mere

1. Har du min. 10 års erfaring i arbejdet med koblingen imellem forretning og IT fra store organisationer (gerne fra begge sider af skrivebordet)?

2. Brænder du for at videreudvikle dig selv dine omgivelser og gøre det rigtige rigtigt?

3. Bliver du set som en facilitator, der løfter bevidstheden på dine omgivelser til et højere niveau?

4. Møder du modstand positivt, er velbalanceret og tænker i helhedsløsninger?

5. Tænder det dig at være en del af et ambitiøst team, der vil opbygge en global virksomhed og være blandt de bedste inden for sit felt?

6. Synes du, at Monty Pythons ”Meaning of Life” er sjov?

7. Vil du kontaktes af os?

Hvis "Ja" tryk her»
KRING & Co. A/S

Kundefokuseret Go-To-Market strategi sikrer effektiv kundedialog

International producent af medicinsk udstyr

 

UDFORDRINGEN

Marketingafdelingen havde brug for at effektivisere både processer og kanaler samt sikre større kundeloyalitet.

 

OPGAVE OG UDBYTTE

For CMO og marketingteamet faciliterede og udarbejdede vi en GTM-strategi og en eksekveringsplan, samt udarbejdede et beslutningsoplæg til direktionen. Der blev således skabt et totaloverblik for ledelsen, en klientspecifik GTM-model og en eksekverings- og forretningsplan for hele programmet med en cost/benefit analyse.

 

HVORFOR HAR KRING GJORT EN FORSKEL?

Med udgangspunkt i vores tunge forretningsmæssige tilgang til eksekvering af projekter og solide viden om de teknologiske forretningsmuligheder, tilførte vi nye perspektiver, der skabte en unik GTM-strategi for virksomheden. Projektet kom sikkert og hurtigt i havn, fordi vi kunne bidrage med en omfattende domæneviden inden for marketing og den digitale verden. Vi udfordrede konstruktivt og faciliterede en proces, der inddrog ledelsen og fik frembragt en strategi og plan.

 

Hvis du vil høre mere, kontakt CSO Martin Reimer på 70260755 eller via mail, du er endvidere meget velkommen til at tilmelde dig vores companyprofil på LinkedIn


Tags:, , , , , , , , ,

Abonner på kommentarer...

Skriv en kommentar...

Du skal logge ind i din kring profil for at skrive en kommentar.


Seneste

Nye fremtidige vækstområder styrker kundeloyaliteten


Applikationsoverblik gav IT en rolle i forretningsudviklingen


Teknologibaseret forretningsudvikling og styrket kundeloyalitet


Transformationsprojekt med evaluering af omfattende kundeportal


Kundefokuseret Go-To-Market strategi sikrer effektiv kundedialog